کارگاه نوروفیدبک پیشرفته نوروفیدبک و بیوفیدبک در درمان میگرن
یگرن یکی از اختلالات شدید است که ویژگی آن سردردهای ملایم یا شدید پی در پی می باشد و غالباً با علایمی در سیستم عصبی آتونومس همراه است. این نوع از سردرد در یک طرفه است (بر نیمی از سر تاثیر می‌گذارد) و ماهیتا ضربان‌ دار است و از ۲ ساعت تا ۷۲ ساعت ادامه دارد. علایم همراه با آن می‌تواند شامل حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی (افزایش حساسیت به نور)، صدا ترسی (افزایش حساسیت به صدا) باشد و درد به طور کلی با بالا رفتن فعالیت بدنی افزایش می یابد. بیش از یک سوم افراد مبتلا به سردرد های میگرنی نشانه های پیش درامدی/اورا را دریافت می‌کنند: نوعی اختلالات گذرای دیداری، حسی، زبانی یا حرکتی که نشان می‌دهند سردرد به زودی شروع خواهد شد.

ساز و کار دقیق میگرن ناشناخته است. البته این باور وجود دارد که میگرن به دلیل نوعی اختلال در رگهای خونی و عصبی باشد. نظریه اولیه مربوط به افزایش قابلیت تحرک قشر مخ و کنترل ناهنجار یاخته‌های عصبی درد در عصب سه قلوی ساقه مغز می‌باشد.

ابزارهای پزشکی، مانند بیوفیدبک در زمینه پیشگیری از میگرن و درمان آن موثر واقع می‌شوند، به ‌ویژه در صورتی که مصرف داروهای متداول ضد میگرن منع شده باشد یا مصرف زیاد دارو مضر باشد.1 بیوفیدبک به افراد کمک می‌کند تا برخی از پارامترهای روانی را آگاهانه کنترل کنند و به استراحت بپردازند و ممکن است برای درمان میگرن مفید واقع شود.

1 Nestoriuc, Yvonne; Martin, Alexandra (2007). "Efficacy of biofeedback for migraine: A meta-analysis". Pain 128 (1–2): 111–27. doi:10.1016/j.pain.2006.09.007. PMID 17084028..

2 Nestoriuc, Y; Martin, A; Rief, W; Andrasik, F (2008). "Biofeedback treatment for headache disorders: A comprehensive efficacy review". Applied psychophysiology and biofeedback 33 (3): 125–40. doi:10.1007/s10484-008-9060-3. PMID 18726688.

محتوای دوره:

آشنایی با میگرن و جنبه های فیزیولوژیکی و پاتولوژیکی آن
مروری بر بیوفیدبک
بررسی تاثیر بیوفیدبک بر درمان و پیشگیری از میگرن
معرفی بیوفیدبک EEG, HEG, Temp  مورد استفاده در درمان میگرن
بررسی نقشه های مغزی QEEG به دست آمده از افراد دارای میگرن
ارایه پروتکل های درمان میگرن بر اساس پارامترهای ذکر شده
تمرین عملی بیوفیدبک


 نام : دکتر حسن بنی اسدی
دکترای تخصصی روانشناسی
عضو هیئت علمی دانشگاه کرمان


مدت زمان کارگاه: 2 روز / 16 ساعت (چهارشنبه و پنج شنبه)

ساعت کارگاه:  8 صبح الی 4 بعد از ظهر

 

جهت اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری این کارگاه می توانید به تقویم آموزشی ما مراجعه فرمائید.

تمامی علاقمندانی که دوره عمومی را گذرانده باشند و حداقل به مدت 2 ماه کار عملی انجام داده باشند می توانند در این دوره حضور یابند.
به شرکت کنندگان با تحصیلات مرتبط، گواهی شرکت در دوره از طرف مدرسه فارمد به عنوان نماینده انحصاری بنیاد بیوفیدبک اروپا و مرکز مجری برگزارکننده کارگاه (در تهران دانشگاه تهران) اعطا خواهد شد.
همچنین پس از گذراندن دوره، علاقمندان می توانند در آزمون گواهی بین المللی BFE که به صورت دوره ای برگزار می گردد شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک بین المللی را کسب نمایند.

400 هزار تومان
-

شرایط انصراف:
  • تا یک روز قبل از شروع کارگاه 90% هزینه مسترد خواهد شد.
  • یک روز قبل از شروع کارگاه 50% هزینه مسترد خواهد شد.
  • در صورت عدم حضور در کارگاه هیچ هزینه ای بازگردانده نمی شود.